Afla cati ani au plamanii tai Ón Parcul Tineretului - Bucuresti Imprimare E-mail


Află câţi ani au plămânii tăi în Parcul Tineretului


Cu ocazia Zilei Mondiale a BPOC (bronhopneumopatia obstructivă cronică) Societatea Română de Pneumologie derulează campania “Tu ştii ce vârstă au plămânii tăi?”. Aflată la cea de-a treia ediţie, campania îşi propune să atragă atenţia populaţiei asupra importanţei unor investigări periodice ale funcţiei pulmonare şi a consultului periodic efectuat la medicul pneumolog.

Pe lângă spirometriile  gratuite din spitalele din întreaga ţară (lista completă pe www.desprebpoc.ro), pe 19 și 20 noiembrie, în București, cei interesați își pot afla gratuit vârsta pulmonară ieșind la plimbare în Parcul Tineretului, zona Șincai, unde sunt așteptați într-un cort special amenajat.


Pentru mai multe informaţii despre Ziua Mondială a BPOC, accesaţi www.desprebpoc.ro , www.goldcopd.org , www.internationalcopd.org.


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy


 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
© 2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner