Apelul formatiei Voltaj - Nu ramaneti nepasatori. Un suflet are nevoie de noi! Imprimare E-mail


ImageFormatia Voltaj cere sprijinul pentru salvarea vietii unei tinere studente din judetul Hunedoara, pentru care va sustine un spectacol de caritate. ''Nu ramaneti nepasatori. Un suflet are nevoie de noi!
Povestea tragica a tinerei de 20 de ani din Hunedoara a ajuns la noi prin intermediul uneia dintre colegele ei de facultate (...) care ne-a prezentat situatia medicala a Ancai Samu si a solicitat participarea formatiei la un spectacol de caritate avand ca scop strangerea de fonduri necesare operatiei si tratamentului tinerei fete. Diagnosticul pe care medicii de la Centrul de Diagnostic Imagistic Petrosani i l-au pus este ''Tumoare de ventricul IV'', o afectiune foarte grava, tratabila doar printr-o interventie chirurgicala care poate fi facuta in strainatate, la International Neuroscience Institut din Hanovra si numai costurile operatiei se ridica la suma de 40.000 de euro, la acestea adaugandu-se costurile de spitalizare si tratamentul postoperator'', spun membrii formatiei.
Potrivit acestora, pe langa organizarea, la 6 noiembrie, in Hunedoara a spectacolului umanitar la care va participa formatia Voltaj, pentru strangerea de fonduri au fost deschise si doua conturi la Raiffeisen Bank, sucursala Calan, pe numele samu Ernest (CNP 1541004200884) in lei: RO 33RZBR 00000 60009 619386, si in valuta: RO 84RZBR 00000 60009 625258,
Viata la 20 de ani nu este intotdeauna fara griji, iar despre povestea tragica a Ancai se pot afla mai multe amanunte pe site-ul http://liga.fih.upt.ro/anca.html.
Stire: Rompres
 


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner