Astazi la Bacalaureat a iesit varianta 3 Imprimare E-mail


ImageBacalaureatul continua astazi cu proba obligatorie a profilului, varianta aleasa este cea cu numarul 3.

Elevii au de ales un subiect la proba obligatorie:
- Geografia Romaniei
- Istoria Romaniei
- Matematica - profilul mate-info
- Matematica-profilul stiinte ale naturii

Maine se va desfasura proba la alegere din aria curriculara corespunzatoare specializarii - scrisa sau practica. Ultima proba a examenului de bacalaureat, cea la alegere dintre disciplinele din celelalte arii curriculare, scrisa sau practica, va avea loc joi, 5 iulie.

Prima afisare a rezultatelor va avea loc in data de 7 iulie, pana la ora 16.00. In aceeasi zi, in intervalul orar 16.00 - 20.00, vor putea fi depuse contestatiile. Solutionarea acestora este prevazuta in perioada 8 - 9 iulie, iar afisarea rezultatelor finale are ca termen limita data de 10 iulie.

Preluat din: Evenimentul Zilei online Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner