Cei mai multi absolventi de gimnaziu vor studia la primul liceu din lista de optiuni Imprimare E-mail


ImagePe site-ul Ministerului Educatiei au fost publicate, joi, rapoartele finale ale repartizarii computerizate a absolventilor de clasa a VIII-a care au promovat Testele Nationale 2007
Din 138.865 elevi care au depus optiuni, au fost repartizati 137.326 (98,89%).Peste 53% dintre candidati au fost declarati admisi la prima optiune exprimata, în timp ce procentul candidatilor repartizati la una din primele trei optiuni a fost de 75%. 1.539 (1,11%) candidati nu au putut fi repartizati deoarece au completat prea putine opttiuni in fisa de admitere. Acestia au la dispozitie 5.494 locuri la licee si 76.806 locuri la scolile de arte si meserii, ramase neocupate. Acesstia mai au o sansa la urmatoarea repartizare, programata pentru 23 iulie.


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner