Centru special de inscriere la liceu in Bucuresti pentru candidatii proveniti din judete Imprimare E-mail


ImagePotrivit Calendarului si Metodologiei de organizare si desfasurare a Testelor Nationale organizate in vederea accesului absolventilor clasei a VIII-a in clasa a IX-a, anul scolar 2007 - 2008, in perioada 30 iunie - 6 iulie, absolventii clasei a VIII-a, care au promovat Testele Nationale, isi vor completa optiunile in fisele de inscriere.
Inspectoratul scolar al Municipiului Bucuresti anunta ca pentru candidatii proveniti din alte judete care doresc admiterea in unitatile de invatamant liceal si profesional din Capitala, Comisia de admitere a Municipiului Bucuresti va organiza un centru special de inscriere, la scoala cu clasele I-VIII Nr.1 'Sf.Voievozi' din Str. Atelierului, Nr.25, Sector 1, Bucuresti ( langa Hotel Ibis, Piata Matache ), arata un comunicat remis ROMPRES.
Candidatii trebuie sa se prezinte cu fisa de inscriere, eliberata de unitatea scolara absolvita, care contine datele personale si rezultatele obtinute la Testele Nationale. Fisa de inscriere trebuie sa aiba numar de inregistrare si stampila unitatii de invatamant.
De asemenea, candidatii trebuie sa aiba la ei actul de identitate si sa lase un numar de telefon pentru contactare.
Potrivit ISMB, candidatii vor fi insotiti de parinte / tutore.
'Optiunile din fisele de inscriere ale candidatilor din alte judete vor fi completate la centrul special de inscriere, nu la scoala de provenienta', precizeaza sursa citata.
In vederea completarii optiunilor pentru unitatile de invatamant din Municipiul Bucuresti, candidatii vor beneficia la centrul special de inscriere de la scoala cu cls. I-VIII Nr.1 'Sf.Voievozi' de prezenta unui profesor consilier si vor avea la dispozitie, pentru consultare, brosura 'Admiterea pentru anul scolar 2007-2008, pentru Municipiul Bucuresti'.
Programul centrului special de admitere de la scoala cu cls. I-VIII Nr.1 'Sf.Voievozi' este urmatorul: pentru inscrierea candidatilor si completarea optiunilor, 30 iunie 2007 - 1 iulie 2007, orele 9.00 - 14.30, 2 iulie 2007 - 6 iulie 2007, orele 9.00 - 17.30.
Pentru verificarea optiunilor si a datelor introduse in calculator, programul este urmatorul: 2 iulie 2007 intre orele 12.00 - 17.30; 3 iulie 2007 - 6 iulie 2007, intre orele 9.00 - 17.30; 7 iulie 2007, intre orele 9.00 - 14.30. (Rompres)


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner