Cheltuielile cu asistenta sociala si pensiile vor fi reduse cu 0,78% din PIB pana in 2013 Imprimare E-mail


Cheltuielile cu asistenta sociala, pensiile si alte beneficii administrate de Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale (MMFPS) vor scadea cu 0,78% din PIB pâna in anul 2013, reprezentând 2,08% din PIB, fata de 2,86% in 2010, potrivit Strategiei de reforma a asistentei sociale publicata pe site-ul MMFPS.
Cheltuielile de asistenta sociala, care includ alocatia de stat pentru copii, indemnizatia de crestere a copilului, venitul minim garantat, ajutoarele de incalzire, indemnizatiile pentru persoanele cu handicap si bugetul complementar pentru aceste persoane, sunt proiectate sa scada de la 1,77% la 1,41% din PIB.Taguri:  asistenta sociala pensii cheltuieli cu asistenta sociala
Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner