Chiar asa...! Imprimare E-mail


Zilele trecute citesc un titlu al unui articol, intr-un ziar pe care il citesti uitandu-te la vecinul de sta  in fata ta in metrou. Cu litere de-o schioapa, cotidianul ne anunta maret ca un domn plecat intr-o tara cu iz oriental a apelat la maiestria unor domnisoare pentru a se relaxa prin masaj erotic.
O poza mare, pe o treime de pagina, il arata pe prea-fericitul beneficiar al masajului erotic, impreuna cu cele 2 domnisoare, nude. Reporterul, sesizand ca exista un risc, face prezentarea pozei:”domnul X impreuna cu cele doua ...” trecand in paranteza varsta acestora. Evident! Amandoua trecute de 18 ani, majore! Desi trasaturile acestora tradau o varsta sub varsta majoratului. Poate ma inseala pe mine fizionomia tip orientala, in care femeia este miniona si extrem de “necoapta” chiar si la 40 de ani...Poate! Citesc continuarea articolului, care descria o obisnuita a domnului de a beneficia de astfel de tratamente de relaxare. Sotia domnului stie, cunoaste si este de acord! Nu are nimic impotriva, doar si dumneaiei isi poate cumpara tot ce isi doreste, nu?!

Articolul m-a ingrozit! Prin franchete si perversitate! Nu doar ai anumite obisnuinte, dar le faci publice si, mai mult, exemplifici. Pentru ca detaliile sa fie amintite toate, sa nu scape ceva, domnul spune ca nu ii era suficienta o domnisoara. A platit pentru 2, alegandu-le dupa numarul de pe tricou. Atat domnul, cat si redactia acelui ziar, uita ca suntem in epoca in care este blamat traficul de fiinte umane. Este acuzat si se incearca stoparea acestui flagel. Aici vorbim de trafic? ...Nu stiu, dar ma intreb de ce anume articolul m-a ravasit atat de profund...Mi-a produs un puternic sentiment de lehamite.

In urma cu aproximativ o luna, acelasi domn, intr-o emisiune care viza combaterea violetei asupra copilului si educarea copiilor utilizand violenta, transmisa pe postul public in direct, sustinea sus si tare ca si-a crescut fii utilizand zicala populara « unde da mama, creste ! » si « nu a facut rau », caci are « copii buni acum » !...Hm ! Minunat ! Este demn de tot respectul, nu ? Este o persoana cu charisma, implicat in viata comunitatii...pe care o detine ! Este, in tot cazul, un om care poate fi « puterea exemplului » ! Chiar asa....

Cristina PopescuComentarii (1)add
trafic... : io
...pai valoarea suprema e bani..
Gigismul, sau populismul, nesimtirea...
Asa suntem oare cu totii/
Sau asa o sa ajungem?
Mi-e frica... sa dorm singurica, zice maneaua!
...
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner