Colinde romanesti in orase din Belgia Imprimare E-mail


ImageCorul de copii si tineri al Patriarhiei Romane - "Symbol" - va efectua, in perioada 12-24 decembrie, un turneu in Belgia, organizat de Alianta de Prietenie Belgia-Romania, informează un comunicat al Patriarhiei Romane.
   Copiii vor concerta pe 13 decembrie - la centrul cultural Wielingen; pe 14 decembrie - la biserica Onze-Lieve-Vrouw Ter Duinen din Koksijde; pe 16 decembrie - la catedrala Saints Michel et Gudule din Bruxelles, iar pe 18 decembrie - in biserica din Deurne.
Pe 19 decembrie, Corul "Symbol" va concerta la biserica O-L-Vrouwekerk din Lichtaart, iar pe 21 decembrie - in biserica St. Jozef Werkman din Veerle Heide.(Rompres)


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner