Concursul national de matematica 'Lumina Math' Imprimare E-mail


ImageLiceul International de Informatica Bucuresti organizeaza sambata, 24 martie, cea de-a X-a editie a Concursului ‘'Lumina MATH'', adresat tuturor elevilor interesati, indiferent de performantele scolare.
Competitia destinata elevilor claselor a VI-a, a VII-a si a VIII-a se desfasoara concomitent in sapte orase: Bucuresti (Liceul International de Informatica), Constanta (Liceul International de Informatica), Dragasani, jud. Valcea ( scoala Generala Nicolae Balcescu), Calarasi (scoala Generala Nicolae Titulescu), Mangalia (scoala Generala nr. 3), Medgidia (scoala Generala nr. 1) si Tulcea (Colegiul Tehnic Henri Coanda).
Examenul, cu o durata de 2 ore, consta in 40 de probleme tip grila, fiecare avand 5 variante de raspuns.
Anul acesta se estimeaza participarea a 3.000 de elevi. Premiile acordate vor consta in excursii in Turcia, premii in bani si in produse promotionale, in valoare totala de 12.000 euro.

Evenimentul este organizat cu sprijinul Inspectoratelor scolare ale Municipiului Bucuresti si judetelor: Constanta, Tulcea, Valcea si Calarasi.
Concursul ‘'Lumina Math'' a luat fiinta in anul 1998, din dorinta de a da o sansa de afirmare elevilor interesati de domeniul matematicii si de a cunoaste alti elevi cu preocupari similare.

Parte a societatii Lumina-Institutii de invatamant, alaturi de The International School of Bucharest (ISB) si de Liceul International de Informatica Constanta (ICHC), ICHB functioneaza din anul 1995, fiind una dintre primele scoli din Romania cu predare in limba engleza. ICHB reuneste toate ciclurile de invatamant, de la gradinita pana la clasa a XII-a. (Rompres)


Comentarii (6)add
articol de cacat : rahat
Najpaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gifX(X(X(X(X(X(X(
...
... : rahat
baiiiiiiiiiiiiii c rahatenie de articollllllllllllllll
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
...
horror : ala bala
nu are logik ce atzi spus mai sus~!! e o prostie$#%^!! smilies/cool.gif
...
super fain : calsfrqew
super fain meri si u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif smilies/cool.gif
...
shmekerika : bribete iasmina
plicti...foarte naspa...cine a scris asta sunt idoti smilies/tongue.gif
...
ce concurs tampit!!!e de rahat : the killer07
concursul e de cacat. e najpaaaaaaaaaaa rauuuuuuu.e si greu.sunt tampiti cei care lau facut smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif UUUUUUU!!!!!!!!
...
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner