Distribuirea subiectelor pentru Testele Nationale si Bacalaureat catre scoli Imprimare E-mail


ImageInspectoratul Scolar Judetean Mures a anuntat, joi, ca in cel mult trei zile va incheia distribuirea variantelor subiectelor pentru Testele Nationale si Bacalaureat catre scolile din judet care nu au posibilitati tehnice pentru a le primi prin intermediul Internetului, transmite corespondentul ROMPRES.
Potrivit inspectorului scolar general, prof. Nicolae Neagu, variantele definitive ale subiectelor pentru Testele Nationale si Bacalaureat pentru sesiunea 2007 vor ajunge in unitatile de invatamant preuniversitar din judet, prin transcrierea continutului acestora pe CD, respectiv DVD.
Actiunea va viza 229 de unitati scolare care au absolventi de clasa a VIII-a, care vor primi variantele de subiecte pe CD, si 38 de licee, care le vor primi pe DVD. Variantele finale sunt destinate bibliotecilor scolare, unde vor putea fi consultate de catre fiecare elev in parte. (Rompres)


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner