Elevii poarta insemne distinctive in functie de hotararea fiecarei scoli Imprimare E-mail


ImageElevii din toata tara vor purta, incepand din acest an scolar, in functie de decizia fiecarei unitati scolare, insemne distinctive precum ecusoane, uniforme, esarfe sau de alt fel, care sa dovedeasca faptul ca provin de la o unitate scolara, potrivit Legii privind cresterea sigurantei in unitatile de invatamant, aprobata de Parlament in martie a.c.
MECT a lasat la latitudinea fiecarei unitati scolare sa hotarasca prin intermediul Consiliului Reprezentativ al Elevilor, Consiliului Reprezentativ al Parintilor si Consiliului Profesoral daca elevii vor purta insemne distinctive.

O decizia referitoare la semnele distinctive care urmau sa fie introduse in scoli trebuia luata pana la 1 iunie.
De asemenea, pana la 1 august, parintii si elevii trebuiau sa fie informati in legatura cu decizia privind semnele distinctive ale unitatii respective de invatamant. (Rompres)


Comentarii ()add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner