Eurovision Junior 2007 Imprimare E-mail


ImagePublicul roman va putea urmari in direct, pe TVR 1 si pe TVR International, Concursul Eurovision Junior, care se va desfasura pe 8 decembrie la Rotterdam, informeaza un comunicat al postului public de televiziune remis presei.
Concursul international va reuni participanti din Georgia, Belgia, Armenia, Cipru, Portugalia, Rusia, Romania, Bulgaria, Serbia, Olanda, Macedonia, Ucraina, Suedia, Malta, Grecia, Lituania si Belarus.
Cei patru mici artisti ai formatiei "4 Kids", care vor reprezenta Romania, se vor afla, in intervalul 2 - 8 decembrie, la Rotterdam, asa cum prevede programul concursului.

"Sabrina Stroe, Gabriela Bugle, Mircea Eremia si Bogdan Bidasca sunt extrem de optimisti in ceea ce priveste sansele lor la acest concurs si asteapta cu nerabdare sa se prezinte in fata unui public de milioane de telespectatori, din Europa si Australia", precizeaza comunicatul.

Cei patru au castigat selectia TVR si au devenit reprezentantii Romaniei la editia din acest an a concursului Eurovision Junior. in tot acest interval, copiii au lucrat intens, facand repetitii de interpretare si de coregrafie.

Postul public de televiziune va difuza, pe 5 si 6 decembrie, de la ora 12,00, programul "3, 2, 1... Start Eurovision Junior!", in care vor fi difuzate toate videoclipurile pieselor care vor intra in concurs. Videoclipurile vor fi prezentate si "disecate de-a fir a par" de sapte copii, cu totii moderatori de emisiuni TV si cu experienta in concursuri muzicale.
Telespectatorii din tara vor putea vota pe parcursul transmisiei pentru cantecul preferat, cu exceptia celui ce reprezinta Romania. Spectacolul va fi transmis in direct si de TVRi, insa romanii din tarile mentionate vor putea vota numai la numerele afisate de televiziunea publica, in timp ce romanii din toate celelalte tari ale lumii nu vor avea drept de vot.(Rompres)
 Comentarii (1)add
Cum pot vota din Italia pentru 4Kids? : Elena Florina
Am intrat pe site'ul oficial, dar nu am gasit numarul de tel la care trebuie sa trimit sms sau sa sun din Italia pentru a vota. La televiziunile lor nationale nu este Eurovision Junior...asa ca...nu stiu de unde as putea afla numarul...help! smilies/smiley.gif
...
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner