Restrictie la Internet pentru studenti Imprimare E-mail


Indian Institute of Technology, una dintre cele mai mari universitati de inginerie din lume, a restrictionat accesul la Internet in caminele sale, motivind ca dependenta studentilor de Internet, jocuri online si bloguri afecteaza performantele si poate duce chiar la sinucidere. Conducerea universitatii Indian Institute of Technology (IIT) din Mumbai a constatat ca studentii nu mai socializeaza si ca multi dintre ei intirzie la cursurile de dimineata si dorm la ore
 „Un student nici nu mai stie cine locuieste doua usi mai incolo de el, deoarece este prea ocupat cu Internetul“, a declarat decanul universitatii, Prakash Gopalan. „Vechiul obicei de camaraderie si socializare la camin a disparut. Acest lucru nu este deloc sanatos“, a mai declarat decanul. Universitatea IIT din Mumbai are aproximativ 5.000 de studenti si este una dintre cele mai bune scoli de inginerie din lume. Institutul este considerat o sursa de talente pentru companiile de tehnologie indiene si americane.
 


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner