Sub o treime dintre elevi au promovat teza unica la matematica Imprimare E-mail


ImageMai putin de o treime din cei 3.413 de elevi din Bistrita-Nasaud, care au sustinut teza unica la matematica, au reusit sa ia note peste 5, conform datelor afisate pe site-ul Inspectoratului scolar Judetean, informeaza corespondentul ROMPRES.

Alti aproape 180 de elevi de clasa a saptea au preferat, din diverse motive, sa absenteze. Procentul de promovare cel mai scazut a fost inregistrat in mediul rural, unde mai putin de un sfert dintre elevi au obtinut note de trecere.
Doua treimi dintre elevii care au promovat teza la matematica au obtinut note intre 5 si 6,99, in timp ce nota 10 s-a acordat doar la 20 de elevi, din care numai unul invata intr-o scoala din mediul rural.
Rezultatele la matematica i-au dezamagit nu numai pe inspectorii scolari, ci si pe profesori. Elevii mai au de sustinut, in 10 mai, teza unica la limba materna, iar in 17 mai, teza unica la limba si literatura romana.

Rompres

 Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner