Ultimul volum din serie Harry Potter se lanseaza vineri noaptea Imprimare E-mail


ImageCel de-al VII-lea si ultimul volum din seria de romane pentru copii semnate de J.K. Rowling, intitulat "Harry Potter and the Deathly Hallows", va fi lansat, simultan in Bucuresti, Timisoara si Iasi, in noaptea de 20 spre 21 iulie, la ora 2 si un minut, de catre Librariile Carturesti si Nautilus.
Cu acest prilej, strada Arthur Verona din Capitala si intrarile de onoare ale Iulius Mall din Timisoara si Iasi vor gazdui trei scoli de magie care se vor intrece in maiestrie si vraji timp de patru ore in asteptarea momentului magic reprezentat de deschiderea cuferelor cu carti.
Animatie, numere de iluzionism, baghete si accesorii magice, suc de dovleac, carti de vraji, muzica sferelor, animale fantastice, bomboane cu toate aromele se vor gasi in cele "trei orase vrajitoresti" in acea noapte.

si pentru ca organizatorii doresc sa descopere noi vrajitori care sa duca mai departe faptele bune ale lui Harry Potter, a fost "ticluita" o nemaiintâlnita scoala de magie, la care se poate da examen de admitere cu ajutorul Voucherului Magic.
Astfel, cei care isi vor rezerva, din timp, cartea, la Carturesti, pot alege in care cetate a scolii de Magie sa fie admisi (in Bucuresti, in Iasi sau Timisoara). Ba mai mult, pot participa la cursurile de initiere in magie conduse de catre Vrajitorii de rang superior.
Ucenicii vor capata bagheta, matura si pelerina lor de vrajitori, iar cei care se dovedesc vrednici, depasind incercarile initiatice la care vor fi supusi, vor primi inalta distinctie si responsabilitate de Ucenic Vrajitor.(Rompres)


Comentarii (0)add
Spune-ti parerea despre acest articol
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Adaugati caracterele din imagine


busy
 
newsletter
login
cont
parinti
parinti


galeriapiticilor.jpg    
Poze din galerie!
Educatie si Scoala
2006 - 2012 ScoalaParintilor.ro - toate drepturile rezervate
Termeni si conditii | Publicitate

banner
banner